امنیت

دسترسى اضطرارى در LastPass

سرویس Lastpass از جمله سرویس هاى محبوب مدیریت رمز عبور براى کاربران است که علاوه بر رمز عبور مى تواند اطلاعات دیگرى همچون متون محرمانه، شماره کارت هاى بانکى، فایل هاى محرمانه و… را نیز نگهدارى و رمزنگارى کند تا فقط صاحب سرویس به این اطلاعات دسترسى داشته باشد.

این سرویس از ضریب امنیتى بالایى برخوردار است و همین امنیت بالا موجب شده کاربران براى شرایط اضطرارى به فکر چاره باشند تا بتوانند اطلاعات ذخیره شده در سرویس را در اختیار نزدیک ترین فرد مورد اعتماد خود قرار دهند. ساده ترین روش براى این کار نوشتن رمز اصلى این سرویس روى کاغذ و ارائه آن به فرد موردنظر است، اما با این کار، به جز شرایط اضطرارى نیز فرد مى تواند به اطلاعات شما دسترسى پیدا کند.

اما اگر بخواهید رمز سرویس Lastpass را فقط در شرایط ضرورى در اختیار فرد مورد اعتماد خود قرار دهید و خیالتان راحت باشد که پیش از بروز چنین شرایطى، فرد امکان دسترسى به اطلاعات شما را ندارد، چه باید کرد؟

1. به حساب کاربرى خود در سرویس Lastpass وارد شوید.

2. به بخش Open my Vault بروید و از ستون سمت چپ گزینه Emergency Access را انتخاب کنید.

3. تب People I Trust را انتخاب کنید.

4. از پایین، سمت راست روى گزینه Give Emergency Access کلیک کنید.

5. نشانى ایمیل فرد موردنظر را که به او اعتماد دارید تا در شرایط ضرورى به اطلاعات شما دسترسى داشته باشد، وارد کنید.

6. در بخش Wait time زمانى که لازم است هیچ پاسخى از شما دریافت نشود و سرویس Lastpass دسترسى به اطلاعات را براى فرد موردنظر مجاز کند، وارد کنید (به عنوان مثال چنانچه گزینه 3Days را انتخاب کنید، هر گاه فرد موردنظر درخواست دسترسى به اطلاعات را ارسال کند شما تا سه روز فرصت خواهید داشت درخواست را لغو کنید و در صورتى که شما در شرایطى باشید تا نتوانید درخواست را لغو کنید، دسترسى به اطلاعات براى او مجاز خواهد شد).

7. در پایان روى گزینه Send Invite کلیک کنید و از فرد موردنظر بخواهید تا دعوت شما را بپذیرد تا نام او در بخش مربوط به People I Trust  نمایش داده شود.

جهت دیدن مطالب بیشتر به کانال تلگرامی زتاتک مراجعه نمایید !

برچسب ها

علی رحمانی

سازنده سایت و کانال زتاتک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن