کامپیوتر

مونتاژ و ارتقا کامپیوتر بخش ۱

تمام انچه که نیاز دارید، یک پیچ گوشتی است!

از مردم بپرسید که از کامپیوتر چه می دانید؟! اکثر ان ها در جواب خواهند گفت که جعبه ای بسیاز پیچیده، جعبه ای مهر و موم شده، پر از بخش های گیج کننده که برای درک ان به مدرک مهندسی نیاز دارند. اگر از همان ادم ها بپرسید ایا

می خواهند با دستان خود یک کامپیوتر جمع اوری کنند، یا می خندند یا گریه می کنند، حتی تمامی ان قطعات رمز الود الکترونیکی را خریداری کنید باز هم نمی دانید باید از کجا شروع کنید. یا این که حتی ان قطعات را از کجا بخرید؟ چگونه ان ها را در کنار یکدیگر قرار دهید؟ هیچ کس بغیر از یک خبر اینکار نمی تواند یک کامپیوتر را سر هم کند!

خب، خانوم ها و اقایان خبر های خوبی برایتان دارم اگر بتوانید تک وسیله زیر را که در شکل 1-1 نشان داده شده است در دست بگیرید – بله یک پیچ گوشتی – به راحتی خواهید توانست کامپیوتر خود را اسمبل کرده و از ان استفاده نمایید. مطمعن باشید که با من هم عقیده خواهید شد، جمع اوری یک کامیپوتر بسیاز از یادگیری نرم افزارهای پیچیده ان ساده تر است. این ایده که جمع اوری کامپیوتر به سختی ساخت یا تعمیر یک ماشین است افسانه ای بیش نیست ( که احتمالا هم توسط خود فروشندگان القا شده است )!

تصویر 1-1

در چند بخش ابتدایی، قطعات استاندارد و جانبی را که در ساخت کامپیوتر حود می توناید از ان ها استفاده کنید را به شما معرفی کرده و طریقه اتصال ان ها را هم به شما نشان خواهیم داد.

هرکسی می تونه یک کامپیوتر اسمبل کند

احتمالا از یکی دوتا دوستانتان درباره فردی که قصد داشت pc خودش را گرداوردی کند و سرانجام در کار خودش مانده بود، شنیده باشید. هنگامی که به دنیا اعلام می نمایید که قصد دارید PC خودتان را جمع کنید احتمالا باید منتظر شنیدن چنین چیزهایی هم باشید:

  • تو حتما باید خدای فیزیک و ریاضی باشی تا بتونی تو کامپیوترت دست ببری!
  • می دونی، تو نمی تونی رو میز غذا خوریت کامپیوتر بسازی، حتما باید کلی ابزار و قطعات داشته باشی!
  • جمع کردن یک کامپیوتر 1 سال زمان میبره اون وقتم که جمع کردی دیگه از مد افتاده!
  • حالا می بینی، همیشه بعضی از قطعات هستند که به بعضی دیگه وصل نمی شوند!

اینا احتمالا از اون دسته ادم هایی هستند که هنوز فکر می کنند هواپیما ها هرگز از زمین بلند نمی شوند! امروز قطعات کامپیوتر به گونه ای طراحی شده اند تا در کنار یکدیگر کار کنند. در صورتی که ابزار استاندارد کامپیوتر را خریده باشید ان قطعه بدون توجه به مارک و قیمت، به این تیم بزرگ گروهی می پیوندد تا یک کامپیوتر را راه بیاندازد.

راز جمع اوری یک PC چیست ؟

پند و اندرز نویسنده: در واقع برای جمع کردن یک کامیپوتر هیچ رازی وجود ندارد.

به همین خاطر است که بسیاری از افراد در اوقات فراغت خودبه تجارت جمع اوری کامپیوترهای سفارشی مشغول می شوند. جمع اوری یک کامپیوتر یک سرگرمی است- این مرحله ای است بعد از غالب شدن بر ترس هایتان.

علی رحمانی

سازنده سایت و کانال زتاتک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن